i_romanse

Data premiery: 26 października 2019

Opis spektaklu

Zadziwiająco wiele może się wydarzyć w spłaconej kawalerce na jednym z katowickich blokowisk. Na pierwszy rzut oka absurdalny, ale w rzeczywistości wzruszający i gorzki trójkąt miłosny zamknięty w czterech ścianach M1. Ktoś włamuje się do mieszkania Olgi, aby posprzątać. Anka musi zrezygnować z małolatów i zacząć łykać brom, a Janek zaczął czynić dobro. Ja cię... Co się z nim dzieje? Przecież nie był tak zły, żeby teraz musiał być dobry. Nie będzie ani chwili na dekoncentrację. Akcja toczy się szybko, a stawką jest... miłość?!

Czarna komedia "i_romanse" w reżyserii Katarzyny Kostrzewy jest adaptacją fragmentów powieści Ignacego Karpowicza pt. "Balladyny i romanse". Archetypiczne postaci mieszkańców jednego ze śląskich osiedli, składają się na wyrazisty, ale i dotkliwy obraz współczesnego Polaka. Mimo zabawnej powierzchowności dotyka tematów poważnych jak potrzeba bliskości, spełnienia i miłości. Okaże się jednak, że miłości, które powstaną w wyniku spotkań Olgi, Anki i Janka nie mogą skończyć się happy endem.

Uwaga! Aktorzy nie tylko posługują się ironiczną i rozbrajającą prozą Ignacego Karpowicza, ale też tańczą albo zapominają się w abstrakcyjnym ruchu. Spróbuj za nimi nadążyć

Realizatorzy

Reżyseria: Katarzyna Kostrzewa
Kostiumy: Konstancja Brodziak
Obsada: Agnieszka Gorzkiewicz, Aleksandra Gosławska, Wojciech Wójcik
Dramaturgia: Katarzyna Kostrzewa
Scenariusz: Katarzyna Kostrzewa, Agnieszka Gorzkiewicz, Aleksandra Gosławska, Wojciech Wójcik
Reżyseria światła: Beniamin Lediński

Występują

Agnieszka Gorzkiewicz
Aleksandra Gosławska
Wojciech Wójcik

Galeria

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”
© 2020 Teatr Czwarta Scena & Little Man Studio